הודעה: בימים אלה סיימתי את עבודתי בכתובת הקודמת (מור לאשה) ועברתי לפעול החל מיום 24.7.23 במרכז לבריאות האשה רמת אביב רחוב ברודצקי 43 כניסה ב׳ קומה 3 תל אביב. משכך תודה על ההבנה ועמכם הסליחה עד שנסדיר את כל הענייינים הטכניים והפרוצדורליים. ד״ר יובל גיאלצ׳ינסקי

אודות

ד"ר יובל גיאלצ'ינסקי

תחומי התמחות

מיילדות וגניקולוגיה, רפואת העובר, אולטראסאונד מיילדותי, אבחון טרום לידתי, מעקב הריון, מעקב אחר הריונות בסיכון, מעקב אחר הריונות מרובי עוברים (תאומים ושלישיות), פעולות תוך-רחמיות (דיקור מי שפיר, סיסי שליה), ניתוחים תוך רחמים בעובר.

הכשרה אקדמית ורפואית:

תואר ראשון במדעי החיים – האוניברסיטה העברית, ירושלים
תואר ראשון במדעי הרפואה – האוניברסיטה העברית בירושלים
תואר דוקטור ברפואה MD – הפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית, ירושלים
תוכנית רופא חוקר של הדסה
תואר PhD – הפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית, ירושלים
תואר מומחה במיילדות וגניקולוגיה – התמחות במרכז רפואי הדסה עין-כרם
הסמכה ורשיון רפואי בבריטניה
תואר מומחה ברפואת העובר – Fetal Medicine Foundation, London

תפקידים רפואיים ומינויים אקדמיים:

2000-2007 – התמחות במיילדות וגניקולוגיה בהדסה עין כרם
2007-2017 – רופא בכיר במחלקת נשים ויולדות בהדסה עין כרם,אחראי על המרכז לרפואת העובר בהדסה עין-כרם. מינוי אקדמי של מרצה באוניברסיטה העברית וחוקר מחקר בסיסי במסגרת פרויקט רופא חוקר של הדסה והאוניברסיטה העברית.
2017 – מנהל המרכז לרפואת העובר, אחראי בביה״ח על הפעולות הפולשניות בעובר, יחידת האולטראסאונד, מחלקת נשים ויולדות בית החולים בילינסון.

תקציר קורות חיים:

סיים תואר ראשון בביולוגיה ותואר ראשון במדעי הרפואה באוניברסיטה העברית. בהמשך סיים את התואר דוקטור ברפואה Medical Doctor – M.D. בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים. ביצע את שנת סטאז׳ בהדסה וסיים כסטאז׳ר מצטיין של בית החולים. המשיך בהתמחות במיילדות וגינקולוגיה במחלקת נשים בהדסה עין-כרם. במהלך התמחותו השתתף במסלול היוקרתי של רופא חוקר של הדסה. במהלך מסלול זה ביצע מחקר פורץ דרך בנושא של השפעת ההריון על חידוש רקמות באם וסיים את התואר דוקטור לפילוסופיה Ph.D. של הפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית.

לאחר סיום ההתמחות נסע ללונדון לבצע התמחות-על (Fellowship) בתחום של רפואת העובר בבית החולים קינגס קולדג׳. בתקופה זו למד והוכשר על ידי פרופ’ קיפרוס ניקולאידס, מהמובילים בעולם בתחום רפואת העובר ואבי שיטת השקיפות העורפית ובדיקות מתקדמות נוספות. במהלך תקופה זו רכש מיומנות לאבחון ולטיפול בטווח רחב של מחלות עובריות והריונות שבסיכון. עבר הכשרה והסמכה לביצוע בדיקות אולטרה סאונד בהריון לאבחון מצבים לא תקינים בעובר. הוסמך לביצוע בדיקות פולשניות ברחם כגון: דיקור מי שפיר, ודיגום סיסי שליה. עבר הכשרה ייחודית בעולם לביצוע ניתוחים תוך רחמיים בעובר.

עם חזרתו לארץ, דר׳ גיאלצ׳ינסקי הקים במרכז הרפואי הדסה עין-כרם את המרכז לניתוחים תוך רחמיים בעוברים ומבצע מגוון ניתוחים תוך רחמיים כגון: ניתוחים להפרדה של תאומים זהיים עם תסמונת TTTS, התקנת בלון בקנה הנשימה של העובר במצב של בקע סרעפתי מולד, ניתוח תוך רחמי לתיקון ספינה ביפידה, צינתור בלב של העובר ועוד.

כיום משמש כרופא בכיר במחלקת נשים ויולדות, מנהל את המרכז לרפואת העובר ואחראי בביה״ח על הפעולות הפולשניות בעובר, בבית החולים בילינסון. במקביל, עוסק בהוראת סטודנטים ובמחקר קליני ובסיסי בתחום של רפואת העובר. חבר החוג לגינקולוגיה ומיילדות ובעל דרגת מרצה בכיר בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב.

פעילות קלינית שמבצע:

מעקב הריון שגרתי והריון בסיכון.
בדיקות אולטראסאונד בהריון: שקיפות עורפית, סקירת מערכות מוקדמת, סקירת מערכות מורחבת, סקירת מערכות מכוונת.
מעקב הריון במצבים בהם קיימת בעיה עוברית (מומים, עיכוב בגדילה).
מעקב אחר הריונות מרובי העוברים (תאומים, שלישיות, הריונות של תאומים זהים).
מעקב הריון בהריונות לאחר תרומת ביצית.
פעולות אבחנתיות כגון: דיקורי מי שפיר, בדיקת סיסי שליה, דיקור מי שפיר בהריונות של תאומים ושלישיות.
ניתוחים תוך רחמיים (בתאומים זהים עם TTTS, במצבים של בקע סרעפתי מולד, ספינה ביפידה ועוד).

תחומי מחקר:

1. השפעת ההיריון על הביטוי האפיגנטי באם ועל יכולת חידוש הרקמות.
2. מציאת סמנים אפיגנטיים לקביעת גיל העובר.

שייכות לאיגודים בארץ ובעולם:

ההסתדרות הרפואית בישראל.
General Medical Council – UK
האיגוד הישראלי למיילדות וגניקולוגיה
Fetal Medicine Foundation – FMF

פרסי הצטיינות:

יובל גיאלצ'ינסקי בחדר ניתוח